0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
Aktuálně od Jákobova žebříku
Informace o aktuálním sborovém životě.
18. srpna (středa)
15:30 bohoslužba v kostele svatého Václava v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice
22. srpna (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku a na internetu (káže sestra farářka Anna Pokorná)

11:30 bohoslužba v korejštině v kostele U Jákobova žebříku

14:00 bohoslužba v japonštině v kostele U Jákobova žebříku
QR kód
Pro snazší zadání sbírky je možné využít tento QR kód:
zpět ...
Česko-korejský den 2010
Jaké to bylo na česko-korejském dnu.

V neděli 2. května jsme společně prožili tradiční Česko-korejský den.

Zahájili jsme ho společnými ekumenickými bohoslužbami, které se jistě brzy budou nazývat mezinárodní ekumenické bohoslužby, neboť se jich kromě Čechů a Korejců účastní i japonští křesťané se svým farářem a také rodiny z afrických zemí. Během bohoslužeb jsme při zvěstování Slova a účasti kolem stolu Páně prožili, že nás pojí jeden Pán, jedna víra a jeden duch.

Po té se otevřel prostor ke společným hrám a vzájemným rozhovorům. Perličkou programu byla ukázka umění Václava Kloudy, vícenásobného mistra Evropy i světa ve footbagu, jenž byl před časem například také hostem u Jana Krause v pořadu „Uvolněte se, prosím“.

Manželé Kolínští připravili zajímavý program pro děti. Scénárista Petr nabídl pohled do své bohaté umělecké kuchyně například tím, že maloval na rozzářené dětské obličeje tváře různých zvířat. A tak mezi námi běhala liška, vlk, tygr a další zvířátka v sukních a kalhotách. Rut vystřihovala s dětmi rybičky, které nyní zdobí sborovou nástěnku. Proběhl také turnaj ve stolním tenise. V malém sále kostela poutavě vyprávěla Lydie Veselá o své nedávné cestě do Indie.

Ze zahrady za kostelem se linul kouř z grilů a lákavá vůně grilovaného masa probouzela chuťové pohárky a zvala k přicházející hostině.

Bratr farář Erdinger přivítal všechny přítomné a poukázal na současný radostný život sboru, který ukazuje k budoucímu Božímu království. Ne až jednou, ale už teď žijí společně lidé různých národností a ras, rozumějí si, jakkoliv mluví různými jazyky, jsou a chtějí být spolu. Po děkovné modlitbě a společném zpěvu jsme se pustili do výborných korejských specialit – ostrého grilovaného vepřového masa, ryb, zeleniny, rýže. Pro Čechy jsou obzvlášť lákavé Japchae. Hostina pak pokračovala pojídáním tradičních českých zákusků, řezů, koláčků, rohlíčků, dortů a dalších pekařských a cukrářských výrobků. Tyto sladké dobroty zase s chutí mlsali naši korejští přátelé.

Bylo to nesamozřejmé setkání, plné dobrot, sytících duše i těla, které smíme vnímat jako projev velké Boží milosti a jeho požehnání.

Eliška Erdingerová a Jan Polák


zpět ...
© 2005 archa.cz