0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
Aktuálně od Jákobova žebříku
Informace o aktuálním sborovém životě.
18. srpna (středa)
15:30 bohoslužba v kostele svatého Václava v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice
22. srpna (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku a na internetu (káže sestra farářka Anna Pokorná)

11:30 bohoslužba v korejštině v kostele U Jákobova žebříku

14:00 bohoslužba v japonštině v kostele U Jákobova žebříku
QR kód
Pro snazší zadání sbírky je možné využít tento QR kód:
zpět ...
Výlet na Den dětí
31. května 2014

V minulých letech se v našem sboru konalo několik oblíbených akcí pro děti: výlet do přírody, dětský den s hrami na farní zahradě, táborák s opékáním buřtů. Letos jsme je spojili všechny do jednoho dne – do soboty 31. května, tedy v předvečer Dne dětí.

Na výlet se nás sešlo něco přes třicet, Korejci, Češi a také Beatrice s Lidií z Konga(?). Jeli jsme vlakem k Říčanům u Prahy.
Hned po vystoupení z vlaku jsme se dozvěděli, že budeme celý výlet pátrat po tajemných skřítcích. Každé dítě také dostalo papírek se jménem skřítka a s krátkým popisem, čím se tento skřítek vyznačuje. Jména byla neobvyklá – třeba „Modráček chocholouš“, „Rusalka prastará“ nebo „Lopušák potoční“.

Skřítci nás provázeli v různých hrách. Při těch nejjednodušších stačilo znát jméno a vlastnosti svého skřítka a už za to byla odměna. Při hře na klubíčkovou babičku (skřítek, který se skrývá v klubkách vlny) jsme museli provázkem z klubíčka společně obmotat co nejvíce stromů. S dětmi hráli i rodiče a výsledek byl skoro nerozhodný. Hráli jsme ale i klasické české hry („klíště“ nebo „povodeň“) či indiánský „lov bizona“. Bizona představovala dřevěná obruč, kterou během cesty vyrobil Aleš Beran z vrbových prutů. Úkolem bylo přiblížit se poslepu co nejblíže k obruči a zapíchnout svůj oštěp (kolík ze dřeva) tam, co si (poslepu) myslíme, že obruč leží. Zábavu nám přinesla i samotná cesta – skákali jsme přes kameny potůčků, šplhali na pařezy, vyřezávali píšťalky nebo si jen užívali sluníčka, které krásně probleskovalo mezi stromy. Po předchozích deštivých dnech jsme byli moc rádi, že nám vůbec nezapršelo. Oběd jsme si snědli společně na kraji lesa. Navzájem jsme si ochutnali své „domorodé“ speciality – od českých řízků přes korejské závitky gimbap(?) až po zvláštní omelety od jednoho černošského kuchaře. Podle mapy jsme ušli 9 kilometrů, ale se všemi hrami a odbočkami to bylo asi trochu více.

Po návratu z výletu jsme skoro všichni dorazili do našeho kostela. A tam jsme je konečně našli: v přísálí modlitebny byla nová výstava fotografií těch skřítků, o kterých jsme si celý den povídali. Možná jste ji už také viděli a přesvědčili se jako my, že „Modráček chocholouš“ má opravdu křídla nebo že „Bludný kořen“ je dost nevrlý chlapík. Pavel Veselý (který skřítky vyfotografoval), nám o nich chtěl chvíli povídat, ale my je znali skoro tak dobře jako on. A tak se děti rozeběhly zase do zahrady dokázat rodičům, že jim po celodenním výletě ještě nějaké síly zbyly. Brzy se zapálil oheň a došlo na tradiční české opékání buřtů a později i dalších dobrot. Pro děti se našlo i pár dárků na hraní a nikomu se domů nechtělo.

Ty, kterým se výlet líbil, bychom rádi pozvali na sborový víkend do Bělče nad Orlicí (26. – 28. 9.). Stejně jako vloni se pokusíme připravit program nejen pro dospělé, ale i pro děti. Bylo by moc pěkné, kdyby tam s námi mohly i některé korejské děti být na celý víkend, nejen na půldenní návštěvu. Pokud by se rodiče nemohli zúčastnit, ale děti by rády jely, můžeme se dohodnout na společné dopravě a další pomoci.

Jan Šotola


zpět ...
© 2005 archa.cz