0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
Aktuálně od Jákobova žebříku
Informace o aktuálním sborovém životě.
18. srpna (středa)
15:30 bohoslužba v kostele svatého Václava v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice
22. srpna (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku a na internetu (káže sestra farářka Anna Pokorná)

11:30 bohoslužba v korejštině v kostele U Jákobova žebříku

14:00 bohoslužba v japonštině v kostele U Jákobova žebříku
QR kód
Pro snazší zadání sbírky je možné využít tento QR kód:
zpět ...
Opera Jaro, jaro
Ohlédnutí za operou U Jákobova žebříku.

Když nás korejští přátelé ve sboru zvali na představení tradiční opery „Jaro, jaro“, většinou jsme si představovali lidovou zpěvohru s národními prvky, a na představení, které se konalo v pátek 15. prosince v našem kostele, jsme šli možná s jakousi zdvořilou zvědavostí vůči hudebnímu projevu ze země geograficky nám tak vzdálené.

Místo líbivých lidových melodií nás čekal dramatický příběh dvou zamilovaných, příběh s komickými prvky, zahraný a zazpívaný velmi expresivně, v moderním hudebním aranžmá. Zpěváci nevelkého operního souboru Kiwón nic neošidili. Přivezli dekoraci a rekvizity, hráli a zpívali v kostýmech, dokonale nalíčeni. Však taky umělecká ředitelka souboru je absolventkou hudebních škol v americké Philadelphii a v Paříži.

V Koreji uvedla dvanáct světových oper jako jsou Carmen, Tosca, nebo La Traviata. Zpěváci operního divadla, které vytvořila a řídí, studovali v italské Florencii, v Bostonu, na Korejské hudební akademii. Zpívají v Koreji, po celém světě, a například U Jákobova žebříku v Kobylisích.

Komorní prostředí našeho kostela asi nenahradí La Scalu, avšak věříme, že téměř plný sál a důvěrná a srdečná atmosféra, kterou diváci vytvořili, byla poděkováním za mimořádný pěvecký zážitek.

Pavel Veselý


zpět ...
© 2005 archa.cz