0
Farní sbor ČCE v Praze 8 - Kobylisích
Kostel U Jákobova žebříku
U Školské zahrady 1, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
telefon: 737 272 252
e-mail: kosteljakob@volny.cz
 
Aktuálně od Jákobova žebříku
Informace o aktuálním sborovém životě.
18. srpna (středa)
15:30 bohoslužba v kostele svatého Václava v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice
22. srpna (neděle)
9:30 bohoslužba v češtině v kostele U Jákobova žebříku a na internetu (káže sestra farářka Anna Pokorná)

11:30 bohoslužba v korejštině v kostele U Jákobova žebříku

14:00 bohoslužba v japonštině v kostele U Jákobova žebříku
QR kód
Pro snazší zadání sbírky je možné využít tento QR kód:
zpět ...
Bazar on-line
aneb dobročinnost v covidové době

Tradiční kobyliský „bazar jídel“ se letos uskutečnil v jiné podobě, než na jakou jsme bývali po léta zvyklí. Vládní protipandemická nařízení nám totiž nedovolila uspořádat takové setkání, při kterém bychom v Kobylisích společně hodovali a ochutnávali česká, korejská a japonská jídla přímo ve sborovém domě. Bazar jsme tedy v první fázi přemístili do virtuálního prostředí internetu. Nabídka byla vystavena na facebookové stránce, kam se hlásili dobrovolníci se svými produkty a zájemci o ně se zapisovali do komentářů ke každému zveřejněnému jídlu, nebo výrobku. Současně byla nabídka rozesílána v souboru PDF jako příloha pravidelného mailu s ohláškami. Uzávěrka objednávek byla v neděli 22. listopadu a následující týden byl vymezený na vaření a přípravu. Na Facebooku se vedle jídel, cukroví a ořechů objevily i paličkované krajky, obrázky ze sušených květin, papírové vánoční hvězdy, svíčky a mýdla, oblečení i potřeby do domácnosti. Největší zájem ale byl o populární české řízky s bramborovým salátem, korejské nudle čapče a smažené japonské taštičky inarizushi.

V sobotu 28. listopadu dopoledne jsme v hale kostela připravili na stoly lístky s jednotlivými objednávkami a s napětím vyhlíželi jedenáctou hodinu, na kterou byl domluvený příjem. Dorazí včas všichni, kdo nám do bazaru slíbili dodat zboží? Bude všeho dost a bude nám stačit prostor, který jsem v hale vymezili? Na rozmýšlení ale nebyl čas, když dorazili první dodavatelé, nasadili jsme si roušky, navlékli rukavice a dali se do díla. Postupně jsme na stoly skládali objednaná jídla a výrobky a s napětím vyhlíželi dvanáctou hodinu, na kterou byl ohlášen výdej. Všichni dorazili včas a všeho bylo dost, hygienické předpisy jsme dodrželi a příliš se neshlukovali.

Příjem i distribuci jsme zvládli v šesti lidech, s Matějem jsme rozdělovali objednávky, bratr Ryu s manželkou přebírali a třídili korejská a japonská jídla, bratři Kolář a Polák prodávali med a medovinu a koordinovali příchozí. Po jedné hodině už bylo vše rozebráno, ale ještě týden se na sborovém účtu scházely peníze z objednávek. Celkový výnos byl překvapivých 33 140 Kč a jako již tradičně posloužil k nákupu vánočních dárků pro pacienty Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Děkujeme všem, kdo se bazaru zúčastnili tím, že nabídli své výrobky a samozřejmě i těm, kdo si pro ně do Kobylisích přišli. Nezbývá než doufat, že příští rok zahájíme Advent ve větším klidu a o „bazarové“ dobroty se podělíme společně u jednoho stolu.

Jan Bouček

P.S.: Bazar jsme vzhledem k omezeným možnostem shromažďování spojili letos ještě s jednou dobročinnou akcí. Náš sbor se opět připojil ke sbírce Krabice od bot, kterou organizuje Diakonie ČCE a které se účastníme již sedm let. Během bazaru se tak ve farní kanceláři hromadily balíčky pro děti ze sociálně slabých rodin, na které by třeba pod vánočním stromečkem žádný dárek nečekal. Do nuselského sboru, kde bylo letos jedno ze sběrných míst, jsem 4. prosince odvezl krásných pětadvacet krabic a všem dárcům tímto děkujeme za jejich obětavost.


zpět ...
© 2005 archa.cz